حمله بمب افکن های روسیه به داعش در سوریه

[ad_1]

بمب افکن های دورپرواز راهبردی توپولف-95 ام.اس نیروی هوافضای روسیه مراکز گروه تروریستی داعش را در مناطق مرزی استان های حمص و حما در سوریه موشکباران کردند.

بمب افکن های دورپرواز راهبردی توپولف-95 ام.اس نیروی هوافضای روسیه مراکز گروه تروریستی داعش را در مناطق مرزی استان های حمص و حما در سوریه موشکباران کردند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: بمب افکن های دورپرواز توپولف-95 ام.اس در حمله هوایی به مراکز داعش از موشک های بالدار جدید «ایکس-101» استفاده کردند.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از گزارش وزارت دفاع روسیه نوشت: نابودی سه انبار سلاح و مهمات و یک مقر فرماندهی داعش در این عملیات در تصاویر ماهواره ای تائید شد.

پنج فروند بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف-95 که از پایگاه هوایی انگلس در روسیه به پرواز در آمده بودند، پس از اجرای عملیات، سالم به پایگاه خود بازگشتند.

موشک های بالدار ایکس-101 پیشرفته ترین موشک شلیک هوایی روسیه و رادار گریز با برد 4500 کیلومتراست که توان تسلیح با کلاهک هسته ای را نیز دارد.

روسیه از مهرماه سال 94 با درخواست رسمی دولت سوریه، مجموعه ای رزمی و شناسایی از یگان هوافضا و همچنین ناوهای خود را در ماموریت همکاری ضد تروریستی در این کشور بکار گرفته که سبب توقف پیشروی تروریست ها و سپس عقب نشینی و شکست های نظامی پیاپی جبهه ضدسوری شد.

اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفته، میلیون ها آواره برجای گذاشته و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *