پایدارترین شبکه برقی کشور در استان مرکزی

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، محسن بختیار گفت: استان مرکزی از نظر پایداری شبکه جز استان‌های پیشرو است چراکه زیرساخت‌های خوبی را در شبکه برق دارد و با طرح هایی که در سال‌های قبل به بهره برداری رسیده، پایداری فراهم شده است.

وی ابراز امید واری کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی از قطب‌های مهم صنعتی کشور است، ضریب رشد و توسعه کشور از طریق بخش صنعت با پایداری برق این خطه فراهم شود.

بختیار تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد برق کشور به طور متوسط در تامین برق کشور در بخش صنعت مصرف می‌شود اما، استان مرکزی حدود ۶۵ درصد برق مصرفی را در بخش صنعت مصرف می‌کند و این امر باعث رشد بالای صنعتی و همچنین رشد و توسعه اقتصادی کشور شده است و حدود ۶۹ برق مصرفی شهرستان ساوه نیز در حوزه صنعت به مصرف می‌رسد.

او تصریح کرد: کشور در سال جاری در زمینه تامین آب و برق در شرایط حساسی و بحرانی قرار دارد و می‌طلبد که در مصرف برق و آب صرفه جویی شود و زدن رکورد در بخش برق در سال جاری و مصرف انرژی الکتریکی به میزان ۵۵ هزار و ۳۰۰ مگاوات در کشور بی سابقه بودهاست.

وی یادآور شد: در تابستان امسال کلیه تجهیزات صنعت تولید برق زیر بار است تا بتواند انرژی الکتریکی مورد نیاز مردم تامین کند.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *